Veltlín z Eleny 2015


Popis produktu:

Prekrásne víno narodené z hrozna pestovaného na vulkanickom podloží. Víno kvasilo spontánne a dosiahlo nádherný, typicky veltlínovský charakter. Mandľa sa snúbi s maslovou hruškou a najemno namletým bielym korením.
 

Malé vinařství s produkcí 8.000 až 10.000 litrů ročně vzniklo v roce 2009 a zaměřuje se na výrobu odrůdových jakostních vín s charakterem. Martin a Vlado (Marvla TINDO) - spojení dvou různých osobností, které jdou společně za svým cílem.Sídlí v obci Levice, která je součástí Nitranské vinařské oblasti. V minulosti s dalšími vinaři založili projekt Terroir Tekov a později společně s Pivnica Čajkov a Pivnica Brhlovce úzce zaměřený projekt Víno s pod vulkánu Sitno. Vulkanické podloží (tuff a andezit) má unikátní vliv na charakter vína a to se stalo hlavní spojnicí těchto viařství.

“Postupne, ako sme sa začali viac a viac ponárať do tajomstva vína, začali sa nám objavovať nové témy, nové horizonty a nové výzvy: miesto pôvodu, starý vinohrad, pôvodné odrody, minimálne zásahy v pivnici, charakter vína, vplyv ročníka.”

Projekt "víno spod vulkánu Sitno" je od roku 2014 kooperací tří vinařství: Pivnica Čajkov, Pivnica Brhlovce a Marvla Tindo. Naše vína jsou z nejsevernější hranice pěstování vína ve střední Evropě. Končí tu teplá - jižní část Evropy (Panónská pánev) a začíná chladná - severní část Evropy (Západní Karpaty). Je to magické místo, kde se na úzkém pásu země střetávají dva klimatické světy, a kde vinohrady zapouštějí svoje kořeny hluboko do sopečného podloží, které vytvořil mohutný vulkán Sitno, který byl původně vysoký do 4km a zabíral zhruba 2 200 km². Dnes na stejném místě leží architektonický skvost - město Banská Štiavnica. Vinohrady pod vulkánem Sitno leží většinou na tufech a andezitech. Zjednodušeně řečeno, měkky tuf je sopečný popel a tvrdý andezit je sopečná láva. Sopečné půdy představují pouze 1 % z celkového povrchu země to je 124 milionů hektarů půdy.Dotaz
Pokud jste na našich stránkách nenašli odpověď na to, co jste hledali a máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo vyplněním tohoto formuláře a my Vás v co nejkratším termínu kontaktujeme.


Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Jméno (*)
E-mail (*)
ZbožíVeltlín z Eleny 2015 - VEL20
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
(0)
Veltlín z Eleny 2015
Naleznete v kategoriích
Toto zboží najdete také v kategoriích:


MENU