Solera 99


Popis produktu:

Solera 99 je specialita Vinařského Dvora, vzniká dolihováním vinného moštu kvalitním vinným destilátem, podobně jako Portské. Solera je ale mnohem svěžejší a ovocnější. Elegantní dezertní víno, které je třeba vyzkoušet!

Technologie tohoto vína je podobná nejen technologii portských vín, kdy se vinný mošt dolihovává v průběhu kvašení, ale také technologii vín sherry. Víno je totiž připraveno systémem solera, což znamená, že se ke starší kupáži vína přidá vždy část vína mladého. Je tak potřen vliv různých ročníků a konzument tak proto může stále očekávat víno stejných charakteristik.

Barva vína je slámově zlatavá se světlezeleným okrajem. Ve vůni se objevují silně muškátové tóny, které připomínají čerstvé vyzrálé hrozny této odrůdy. V pozadí vůně je výrazný květnatý charakter odkvétajícího akátu nebo kvetoucího pomerančovníku. V chuti převažují ovocné tóny sušených peckovin, především meruňky. Vyšší zbytek cukru se dobře snoubí s mírným nádechem rozsekaných vlašských ořechů a vytváří tak dezertní charakter vína.

Zbytkový cukr: 113 g/l
Kyeliny: 7,1 g/lDotaz
Pokud jste na našich stránkách nenašli odpověď na to, co jste hledali a máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo vyplněním tohoto formuláře a my Vás v co nejkratším termínu kontaktujeme.


Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Jméno (*)
E-mail (*)
ZbožíSolera 99 - STJ05
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
(0)
Solera 99
Naleznete v kategoriích
Toto zboží najdete také v kategoriích:


MENU