Kortinca 2008


Popis produktu:

Anomálie - Refošk v jiném stylu. Sklizeň proběhla v roce 2008, poté strávilo víno 89 měsíců v barikových sudech.

Velmi tmavá, neprůhledně černo-červená barva s úzkým nahnědlým okrajem, reflektující starší ročník a dlouhé zrání.
Aroma lehce ostré, ale velmi plné ovocem, švestkami a višněmi v hořké čokoládě, ohořelé dřevo a lékořice. Chuť intenzivně ovocná, plná s lehkou šťavnatostí ostružin, tón čokolády a až grilovaného masa. Tříslovina výraznější, sušší a pikantnost s přihlédnutím na výšku alkoholu scela pochopitelná. Vyjímečné víno, které si získalo přezdívku „tekutý asfalt“ díky intenzitě aroma hned po otevření lahve, proto doporučujeme víno nechat dýchat v karafě.
 

Vinařství Korenika & Moškon hospodaří na více 22 ha v biodynamickém režimu v obci Korte (oblast Primorska). Většina vinohradů je poblíž moře v okolí města Izola na podloží složené ze sedimentu pískovců, jílu a vápence. Kromě vinic mají také olivovníky, kde se zaměřují na typické Istrijské odrůdy (malvazija, Pinot Gris, Refošk, Cabernet Sauvignon).

Matej a Tina se věnují vinařství naplno. Matej chce většinu věcí na vinohradech dělat sám, aby byl ve stálém kontaktu vinicí a mohl tak reagovat na případné potřeby. Totéž platí i při práci ve sklepě. Všechna vína prochází macerací na slupkách a to od pár hodin po pár týdnů. Základní vína jsou díky tomu výrazná a velmi dobře pitelná. Vyšší řady jsou připravovány s větší trpělivostí. Vína zrají v sudech více jak 6 let bez zásahů.

 Dotaz
Pokud jste na našich stránkách nenašli odpověď na to, co jste hledali a máte další otázky, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo vyplněním tohoto formuláře a my Vás v co nejkratším termínu kontaktujeme.


Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Jméno (*)
E-mail (*)
ZbožíKortinca 2008 - VEL24
Položky označené (*) je nutné vyplnit.
(0)
Kortinca 2008
Naleznete v kategoriích
Toto zboží najdete také v kategoriích:


MENU