Večer s víny Christiana Tschidy - 7. LISTOPADU

Unikátní degustace vín Christiana Tschidy z Burgenlandu,
doplněná gastronomickým koncertem Jirky Zajíčka, šéfkuchaře Kohouta NA VÍNĚ.

 
Přijďte ochutnat kolekci vín jednoho z nejzajímavějších vinařů světa! Pro někoho černá ovce rakouského vinařství, jehož jméno se na tradičních vinařských akcích raději ani nevyslovuje, aby snad nebyl někdo uhranut. Pro mnohé sommeliéry nejlepších restaurací světa ale nenahraditelná součást jejich vinných listů a gastronomických snoubení. Pro někoho blázen a anarchista, pro mezinárodního průvodce Gault Millau vinař roku 2016. Jestli je někdo z rakouských vinařů opravdu čistokrevný punk, pak je to Christian Tschida.

Přesto či spíše právě proto je stále vyprodaný a nedostupný. Jeho vína jsou považovaná za jedny z nejkomplexnějších a nejharmoničtějších na světě. V České republice je ochutnáte opravdu poskromnu v několika vybraných restauracích, pár jich mají třeba v micheliské La Degustation či Alcronu, velcí milovníci vín Christiana Tschidy jsou třeba i ve vyhlášené restauraci Eska. Zde všude je dodává a propaguje náš pražský kamarád Marko Jelic ze společnosti winegeek. Takhle ucelenou kolekci, jakou budete mít možnost ochutnat na kohoutí degustaci, ale dnes nenajdete nikde. Pokud máte pocit, že se blíží vinná událost roku, máte pravdu! 

Abychom se cítili třeba jako v NOMĚ, několikanásobné nejlepší restauraci světa, která v době svého působení Christianova vína hodně nabízela, postatrá se o naše žaludky sám šéfkuchař Kohouta NA VÍNĚ, Jirka Zajíček. A všechno to bude probíhat přímo před Vašima očima, s odpovídajícím výkladem. Za sommeliéry bude přítomen samozřejmě Adam z Kohouta NA VÍNĚ, Christianova vína zajistí jeho velký kamarád Robert Schwan a kecat do všeho bude jako vždy Martin Procházka z WineUp! A pokud to časově vyjde a vinařská kampaň dovolí, dorazí i sám Christian. Také se pokusíme získat od Christiana nějaká vína na prodej, protože taková magnumka pod stromečkem má taky něco do sebe!
 

vína a párované jídlo doplníme 16. října 2017

VÍNO, ROČNÍK

---
párované jídlo
 

VÍNO, ROČNÍK

---
párované jídlo
 

VÍNO, ROČNÍK

---
párované jídlo
 

VÍNO, ROČNÍK

---
párované jídlo
 

VÍNO, ROČNÍK

---
párované jídlo
 

VÍNO, ROČNÍK

---
párované jídlo
 

VÍNO, ROČNÍK

---
párované jídlo

 


Cena vstupenky: 1.555,- Kč

Začátek je v 18 hodin.

! REZERVACE MÍST NUTNÉ !

Můžete využít náš REZERVAČNÍ FORMULÁŘ 
nebo zavolat na číslo +420 777 904 570.

Vyhrazujeme si právo na změnu menu z důvodu
dostupnosti surovin na trhu, především u lokálních farmářů.
-----------------
Seznam obsažených alergenů na vyžádání u obsluhy.

MENU